Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır?


Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır?

Araç Muayenesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

Aracınızın muayenesini yaptırmak için, muayene istasyonuna gitmeden önce randevu almanız gerekmektedir. Bu sistem muayene istasyonlarındaki yoğunluğu azaltmak için devlet tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak buradan Araç Muayene Randevu sistemi ara yüzüne erişim sağladıktan sonra sizden aracınızın plakasını ve kayıtlı olduğu ili seçmenizi isteyecektir. Alanları gerekli şekilde doldurduktan sonra işleminize devam butonuna tıklayarak devam edeceksiniz, eğer aracın herhangi bir borcu varsa açılan pencerede size bu borcu görüntüleyecektir borcunuz varsa önce borcunuzu yatırmalısınız. Eğer borcunuz yoksa devam butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz(randevu aldıktan sonra aracın herhangi bir borcu olursa muayene istasyonuna gitmeden önce bu borcun da ödenmesi gerekmektedir). Bir sonraki adıma geçtikten sonra sizden aracınızın modelini seçmeniz istenir. Aracınızın modelini seçtikten sonra devam butonuna tıklayarak işleme devam ederek araç muayenesi için hizmet türünüzü seçmeniz istenecektir.

İki tür hizmet vardır, bunlar; genel muayene ve muayene tekrarıdır. Muayene tekrarı, genel muayene için randevu alıp aracında eksikler çıkan araç sahipleri için oluşturulmuştur. Muayene türünü seçtikten sonra muayene ücretini göstermektedir, muayene türünü seçtikten sonra size uygun olan tarihi seçeceksiniz, tarih seçiminden sonra ise size bulunduğunuz ildeki muayene istasyonlarını ve bu istasyonların yoğunluğunu sistem otomatik olarak gösterecektir. İstediğiniz istasyonu da seçtikten sonra sizden bir saat belirlemenizi isteyecektir. Size sunulan saatler arasında en uygun olanını seçtikten sonra, son olarak bilgilerinizi belirtmelisiniz. Cep telefonu numarası, adres, e-mail adresiniz.

Muayene istasyonuna gittikten sonra ilk olarak sıra fişinizi almalısınız ve gereken ücretleri ödemelisiniz. Araç muayenesinden önce egzoz emisyon ölçümü de yaptırmanız gerekmektedir. Muayene işlemi istasyonun yoğunluğuna bağlı olarak 100 ila 120 dakika arasında gerçekleşebilir.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed