Bağkur Borç Yapılandırma


Bağkur Borç Yapılandırma
  1. On binlerce bağkurlunun büyük bir istek ile beklemiş oldukları Bağkur affı ile ilgili her ne kadar gerekli adımlar atılmamış olsa da yetkililerden almış olduğumuz bilgilere göre kısa süre içerisinde belki de tarihin en büyük affı olan 2014 Bağkur affının gündeme etraflıca getirileceği ve sorunun kökten çözüleceği konusudur. Gerek sitemize gelen mailler gerekse kamu oyu araştırmalarında insanların çok büyük bir kısmının bu affı 4 gözle bekledikleri görülmektedir. Gördüğümüz kadarı ile bu durumdan muzdarip olan binlerce insan bulunuyor. İşte bu yasanın torba kanun ile meclise gelmesi bir bakıma halk ile devleti barıştıracak bir yönü de kapsamaktadır. SGK yetkililerinden alınan bilgilere göre torba yasa içerisinde olacak metin sadece bağkurluları değil GSS borcu olanları da çok fazla etkileyecek. Öyle ki GSS hayatımızda olduğundan beri sürekli belli kesimlerin mağduriyetini ortaya çıkarmış ve insanlar yeni bir sağlık sistemi düzenlemesi ister hale gelmişlerdir. Bu yasanın bağkurluları ilgilendiren yönü ise borçların yapılandırılması ve daha uygun koşulların oluşturulması ile birlikte borçların da ödenmiş olmasıdır.

Bağkur Borç Yapılandırma Koşulları

[reklam1]

–          Yapılandırma ile birlikte vatandaşlarımızın bağkur prim borçlarında veya vergi borçlarında ana paranın altında bir taksitlendirme kesinlikle gerçekleştirilmeyecektir. Yasal faiz atılarak ana para üzerinden yapılandırma gerçekleştirilecek.

–          Edinilen bilgilere göre Bağkur prim borçlarının zaman aşımın uğramış olan kısımlarında borçların 4 de 3 lük kısmı affa uğramış olacak.

–          Yine yetkililerden alınan bilgilere göre borçların miktarına göre koşulları borçlu kişi belirleyecek. Maksimum 48 ay taksit imkanının bulunmasına rağmen vatandaş bunu kendi koşullarına göre daha kısa sürede bitirmek için başvuruda bulunabilir.

–          Yapılandırılması gerçekleştirilip de ödenmeyen borçlar tamamen yapılandırma dışı tutulacak ayrıca affedilen faiz borçları tekrar sisteme yansıtılacak .

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

ismail kaykan
08 Şubat 2016 - 5:37 pm

şair eşref mahallesi no 81

Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed