BağKur İş Göremezlik Raporu


BağKur İş Göremezlik Raporu

Çeşitli iş kazaları ve Hastalık insan hayatında her an olabilecek ve sıkıntılar da meydana getirebilecek süreçlerden biridir. Bu süreçler aşamasında iş hayatında aktif olarak çalışan veya kendi işini yaparak sigorta primlerini yatırma yoluna giden vatandaşlarımızın iş yaşantılarında verimli olamamaları veya işe gidememesi gibi çeşitli sorunları beraberinde getirmektedir. İşveren açısından da düşündüğümüz zaman yine büyük sıkıntılar meydana gelebilecektir.

Daha önceki dönemlerde mevzuatı incelediğimiz zaman hangi sebep olursa olsun, Bağkur bünyesinde çalışan veya primlerini yatıran her hangi bir vatandaş çalışmaya katılmadığı zaman içerisinde aylığından belli bir miktar kesilmekte idi. Ancak büyük eleştiriler alan bu olumsuz durum, insanların mağdur olmasına sebep olan bu durumdur. Bu kötü durumu analiz eden hükümet yetkilileri, kanunda düzenlemeye giderek çalışma hayatına yeni bir kavram olan Bağkur iş göremezlik raporu kavramını getirmiştir.

[reklam1]

Birçok bağkur çalışanı ve prim yatıranı tarafından henüz yabancı bir kavram olan bu kavram esasında son derece önemlidir. Keza onların da istemedikleri bu surumdan ötürü çalışanlar veya prim yatıran vatandaşlar Bağkur iş göremezlik raporunu alarak aktif çalışmadıkları zaman dilimi içerisinde devletten maaş farklarını veya prim farklarını alabilmektedirler. Bu konu ile ilgili en önemli konu Bağkur iş göremezlik raporunun resmi hastanelerin birinden alınmasıdır. Resmi bir hüviyet kazanmayan hastaneden alınan raporun geerliliği yoktur.Bir diğer önemli konu da iş göremezlik raporunun ne zaman sisteme işlenmesi gerekliliğidir. Bu tür işlemler bundan böyle internet üzerinden gerçekleştirildiği için sisteme zamanında işlemek gerekir. Bu yolla her hangi bir sıkıntı yaşamamış olacaksınız.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed