Bağkur Ölüm Parası


Bağkur Ölüm Parası

Doğal bir süreç olarak sosyal güvenlik kurumları çalışan veya isteğe bağlı primlerini yatırmak isteyen vatandaşlarımız için birçok yardım ödeneği seçeneğini ortaya çıkarmıştır. Bu yardım ödenekleri içerisinde Bağkur Ölüm parası, isteğe bağlı prim yatıran emekli olan veya malulen emeklilik aşamalarında meydana gelen bir ölüm olayı verilen en önemli toplumsal haklardan biridir. Bağkur ölüm parası ile birlikte verilen diğer sosyal güvenlik yardım paraları Evlilik parası Çeyiz parası, doğum parası diğer sosyal yardımlardır.

Bunun yanında bu yardımlar birer sosyal hak olarak görüldüğü için bağlı olunan kuruma dilekçe ile başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Çalışanın veya isteğe bağlı prim yatıran vatandaşımınız vefatı ile birlikte aile bireylerinden yakın ola birinin SGK kurumuna dilekçe ile başvuruda bulunması durumunda yardım kısa süre içerisinde hesaba aktarılacaktır. 2014 yılı itibarı ile yapılan araştırmalara binaen SGK bünyesinde ölüm parasının çok fazla rağbet görmediği kanısına varılmıştır. Vatandaşların büyük bir bölümü ölüm ile birlikte gerek acılarının etkisiyle gerekse o on için düşünülmemesinden ötürü Bağkur ölüm parasını almamaktadırlar. Ayrıca vatandaşlarımızın yine büyük bir bölümü bu paranın varlığından haberdar değildirler.

2014 Ocak ayı ile birlikte Bağkur ölüm parası ne kadardır?

[reklam1]

Bağkur ölüm parası ile ilgili en çok merak edilen konu ölüm parasının ne kadar olduğu konusudur. Emekli sandığı ölüm yardımı ile ilgili basit bir hesaplama işlemi yapılmaktadır. Yapılan hesaplama ile birlikte 2014 Ocak ayı itibarı ile Bağkur Ölüm parası 415.00 TL olarak belirlenmiştir Bu ödeneğin hesaplanmasında 5434 sayılı kanun baz alınmıştır. Ölüm parasının zamanı olmadığı için ölümden geçen süre merkeze alınmaksınız Bağkur ölüm parası almak için dilekçe ile SGK kurumuna başvuruda bulunabilirsiniz.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed