Emekli Maaşı Sorgulama – Hesaplama


Emekli Maaşı Sorgulama – Hesaplama

 

Emekli olacak pek çok kişi emekli maaşının ne kadar olacağının merakı içerisindeler. Karmaşık pek çok işlemle emekli maaşı sorgulama yapmanız mümkün. Ama artık emekli maaşı sorgulama konusunda çok daha kolay yollar bulunmakta.

Emekli olmak için SSK BAĞKUR veya Emekli Sandığı gibi kuruluşlardan birinden sigortalı olmanız gereklidir. Bu durumları sağlamanız durumunda belli gün ve yaşı hizmet süresini doldurmanız durumunda emekli olabilirsiniz. Peki, emekli maaşınızı merak ediyorsanız nasıl öğreneceksiniz. İşte üç kurum için emekli maaşı sorgulama işlemi.

     EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Emekli olacağınız kurum Emekli Sandığı ise maaş sorgulama işleminiz oldukça basit. Emekli Sandığı’ ndan emekli olacakların öncelikle emekli olma şartlarını sağlaması gereklidir. Gerekli şartlar sağlandığında:

– Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun sitesine giriniz ve Emekli Sandığı bölümüne tıklayınız.

– Açılan sayfada derece yazan kısma bilginizi giriniz.

– Kademe veya ek gösterge kısmından hangisi size uyuyorsa onu bu kısma giriniz.

– Emekli maaşı sorgulama işlemleriniz için hizmet yılı hizmet ayı bilgilerinizi giriniz. Sonrasında kıdem yılı ve ikramiye yılını da giriniz.

– Kademe tazminatı ek gösterge pay payda  kısımları doğru bir şekilde giriniz.

– Son olarak sorgula butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

         SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

SSK’ dan emekli olanlar aşağıdaki adımları takip etmelidir.

– Öncelikle SSK’ nın sitesine giriniz.

– Açılan sayfada ilk olarak sizden sicil numarası istenecektir. Gereken bilgileri yazınız.

– Daha sonra sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Kimliğinizdeki bilgileri eksiksiz yazarak sorgula butonuna bastığınızda emekli maaşı sorgulama işleminiz tamamlanacaktır.

     BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Bağ-kur’ dan emekli olacakların aşağıdaki adımları izlemesi yeterli olacaktır.

– İlgili adrese giriş yaptığınızda T.C kimlik numaranız kurumunuzu girerek emekli maaşı sorgulama butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Emekli maaşı sorgulama işlemi her ne kadar hesaplama açısından doğru olsa da kesin sonuçlar vermemektedir. Kesin sonuçlar ve maaşınız ancak emekli olduğunuz zaman yatan ilk maaşınız ile birlikte belli olacaktır. Bundan dolayı bu konuda hesaplama işlemlerine tam güvenmek doğru olmayacaktır.

Artık internet üzerinden maaş sorgulama işlemlerini çok rahat bir şekilde yapılabilmesi sayesinde pek çok kişi kesin olmamakla beraber maaşı konusunda önceden bir bilgi sahibi olabilmektedir. Bütün emekli olacak kişilerin merakla beklediği bu zaman diliminde bu uygulama rahatlatıcı bir etki yaratmış oldu.

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed