Gayrimenkul Sorgulama


Gayrimenkul Sorgulama

Gayrimenkul sorgulaması yaparak kişinin üzerinde kayıtlı herhangi bir mal varlığı olmadığını var ise bu mal varlığının detaylarını öğrenmek açısından devlet tarafından geliştirilmiş yeni bir sistemdir. Birey gayrimenkulleri hakkında bilgi almak için devletin tapu sorgulama işlemlerini yapmak zorundadır.

Gayrimenkuller Nelerdir ve Sisteme Nasıl İşlenir?

Gayrimenkuller ev, araba, arsa, tarla, bina, fabrika, işletme vb. bütün mal varlıkların ortak adıdır. Birey şahsı adına herhangi bir alış işlemi gerçekleştirdikten sonra otomatik olarak sisteme işlenir ve bireyin sahip olduğu malı başkasına satasına kadar da sistemde kendi üzerinde durur.

Gayrimenkul ve Tapu Sorgulama

Bu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Gayrimenkul Sorgulama işlemi yapılmaktadır. Muhasebe Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığının ortak çalışması olarak e devlet üzerinden halkın kullanımına sunulmaktadır.  Sitemiz üzerinden yapacağınız sorgulamalarda sonucun yanlış olması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Sitemiz e devlet sistemiyle paralel olarak çalışmakta ve yapacağınız sorgulama işlemlerinde sizden kesinlikle herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Sayı ve zaman fark etmeksizin bütün işlemler ücretsizdir.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

Demirtaş Aktaş
30 Nisan 2016 - 10:12 am

1957Yılında noter aracılığı ile (Resen Vekâleti Muntazaman Gayrimenkul Satış Mukavelesi) ile komşunun arama bitişik arsasını (367)liraya satın aldım.satan kişi tapuda tescil işlemleri için bir bakasını noterde vekil tayin etti.Maalesef bu güne kadar ihmalkarlık yüzünden tapuda tescil işleminide yaptırmadım, noter sözleşmesinin müddetinin on yıl geçerli olduğunu söylüyorlar zaten arsayı aldığım kişi ve mirasçıları ortalıkta yok ye müteahhide vermek istiyorum.Sayın Tezek ben şimdi bu arsayı üzerime geçirmek için ne yapmalıyım.arsayı altmışbeş kusur yıldır kullanıyorum, Saygılarımla.

Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed