IMEI Sorgulama


IMEI Sorgulama

Cep telefonları için kullanılan bir nevi tc kimlik numarası gibi her telefona ait özel bir numara olan IMEI numaraları gerçek anlamda önemli bir görevi yerine getirmektedir. Orijinal telefonlar için herhangi bir sıkıntı olmasa da özellikle kaçak telefonlar için çeşitli yöntemler ile IMEI numarası türetilerek piyasaya sürülmektedir. Piyasaya hukuk dışı sürülen kaçak telefonlardan bazıları orijinallerinden ayırt edilemediği için bu tür telefon kullanıcıları mağdur olabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü muhakkak ki internet üzerinden IMEI sorgulama hizmetlerini yerine getirerek telefonunuzun ve IMEI numaranızın orijinal olup olmadığını tespit edebileceksiniz.

Bilindiği gibi kaçak telefonlar için kaçak IMEI numaraları girildiği için tespit edilmesi halinde telefon kitlenmekte ve bir daha kullanılamaz bir hale gelmektedir. İşte bu sebeple sizler de böyle olumsuz bir durum ile karşılaşmak istemiyorsanız muhakkak ki bu sorgulama işlemini yerine getirmelisiniz. Son dönemlerde özellikle telefon kaçakçılığının da yoğunlaşması ile birlikte internet üzerinde en çok gerçekleştirilen hizmetlerden biri konumunda olan IMEI sorgulama ile istenilen her türlü IMEI sorgulama hizmetini de yerine getirmiş olacaksınız.

Aşağıda belirtilmiş olan linke tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda istenilen bilgileri sisteme girmeniz halinde IMEI sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

IMEI SORGULAMA

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

sükran
20 Mart 2014 - 10:47 pm

slm benim telefonum kayıp calinip calinmadigini bilmiyorum

yalcın
06 Mayıs 2014 - 9:54 am

banka hesap bilgisi

Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed