Mobil Hat Sorgulama


Mobil Hat Sorgulama

Mobil Hat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hat sorgulama işlemi birçok açıdan işlemlerimiz kolaylaştırabilir. Günümüz insanları gerekli sebeplerden dolayı birden fazla hat kullanabiliyor veya belirli aralıklarla hat değişikliği yapabiliyor. Ancak yeni hat aldıkları zaman verilen kimlik fotokopisi, kişinin haberi olmadan başka hatlar için de kullanılabiliyor bu da hat satın alma işlemi gerçekleştirilen şubeden kaynaklı bir sorundur. Türkiye’deki vatandaşlarımız faydalanabilecekleri üç farklı GSM operatörü bulunmaktadır. Bu operatörlerden istediğiniz kadar hat alabilirsiniz.

Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var?

Ülkemizdeki GSM dolandırıcılığı belirli bir seviyeye ulaşmıştır ve hemen hemen her gün telefon dolandırıcılığına yakalanan bir vatandaş bulmak mümkündür. Peki ya dolandırıcılar sizin adınıza kayıtlı bir mobil hat kullanarak bu işlemi gerçekleştirdiyse? Bazı önlemler almak için mobil hat sorgulama işlemini yapmanız gerekmektedir.

Yapacağınız sorgulama işleminden sonra eğer sizin açtırmadığınız ama adınıza kayıtlı herhangi bir başka hat görüntüleniyorsa; operatör fark etmeksizin en kısa sürede hattın iptali için operatör temsilcileri ile görüşmelisiniz. Şimdi hat sorgulama işlemini nasıl yapılacağına bakalım.

İlk olarak sitemiz üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem E-Devlet ile paralel bir şekilde çalışmaktadır ve sizi doğrudan oraya yönlendirecektir. Bundan sonraki işlemlerinizde E-Devlet şifrenizle devam etmeniz gerekecek. Eğer E-Devlet şifreniz mevcut değilse size en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Sorgulama sonucunu göz önüne alarak eğer kendinizin kullanmadığı açık hatlar olduğu takdirde GSM operatörleri ile görüşerek hattın iptalini yapabilirsiniz. Sorgulamalarda hangi numaranın hangi operatöre ait olduğunu da göstermektedir.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed