SGK Sorgulama


SGK Sorgulama

SGK Sorgulama

Çalıştığımız zaman süresince devlet tarafından sigortalanırız. Sigorta sayesinde sağlık konusunda ve emeklilik konusunda kendimizi güvence altına alırız. İş yerlerinin belirli bir ücret yatırması sayesinde bizler de bu imkânlardan yararlanırız. Fakat bildiğiniz gibi sigorta konusunda yaşanılan birçok sorun da var. Bunun için de internet ortamında artık sigortamızı kontrol edebileceğimiz portallar geliştirildi. sgk sorgulama olarak yapabileceğiniz aramalarda bu portallara ulaşabilir ve sigortanızı kontrol edebilirsiniz.

Sigorta sayesinde yaşlılık ve hastalık dönemlerimizi daha rahat geçiririz. Devletin bizlere sunduğu olanaklardan yararlanmamız için sigorta gerekiyor. Sigortalı olduğumuzda sadece bizler değil ailemiz de birçok olanaktan faydalanıyor. Yetim kız evlatlar babalarının maaşlarından faydalanabiliyor. Hastalık zamanlarımızda da ailemizin sgk sigortasından faydalanabiliyoruz. İş yerlerinin sigorta konusunda yaptıkları uygunsuzlular nedeni ile bazen bu olanaklarımızdan faydalanamayabiliyoruz. Sigortamızı her zaman kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bir uygunsuzluk halinde de gerekli mercilere başvurarak hakkımızı aramalıyız. Sigortanın bu kadar önemli olması nedeni ile birçok kişi internetten sgk sorgulama konusunda aramalar yapmaktadır. Bu portallarda sigortamızın hangi tarihlerde yatırıldığını yatırılan miktarı ve birçok detayı görebiliyoruz.

Sigortamızın yatırılmadığını ya da az miktar yatırıldığını fark ettiğimiz zaman gerekli yerlere başvuruda bulunmamız yeterli olacaktır. Emekliliğimizin ya da sağlık olanaklarımızın elimizden alınması bizlere yapılabilecek en büyük kötülük olacaktır. Bunun için iş yerlerinin de bu konuda duyarlı olması gerekir. Şifresiz sgk sorgulama tc ile portalları bu neden ile çok önemlidir. Sigortalı olmak sağlık ve emeklilik konusu dışında da bizlere avantaj sağlıyor. Sigortalı bir vatandaş devletin sunduğu tüm olanaklardan da yararlanabilir. Konut sahibi olma ya da paralarının değerlendirilmesi konusunda yapılan projeler gibi olanaklardan da sigortalı olmamız halinde faydalanabiliyoruz. Bu sayede hayatlarımız için kolaylıkları değerlendirebiliyoruz.

SGK Primleri Nasıl Sorgulanır

Sigorta konusunda karar ve kontrol mekanizmaları da vardır. Bu karar ve kontrol mekanizmaları işçi haklarını savunmak ve korumak amacı ile kurulmuşlardır. Mekanizmaların doğru şekilde işlemesi sayesinde hepimiz huzur içinde çalışabilir ve haklarımızı koruyabilmekteyiz. Emeklilik konusunda sıkıntı yaşamamakta ve sağlık konusunda bizlere sunulan avantajlardan da faydalanabiliyoruz. İnsan hayatında en önemli durum sağlıktır. Sigorta da en çok bu konuda bizlere olanak sağlamaktadır. Emeklilik konusunda ise sadece kendimiz için değil bütün ailemizin faydalanabileceği olanaklar sağlanıyor. İşyerlerinin sigortamız konusunda yaptıkları uygunsuzluklar nedeni ile tüm bu haklarımızdan mahrum kalabiliyoruz. Bu iş yerlerinin mutlaka şikâyet edilmesi ve hakların savunulması gerekiyor.

Sigortanızın zamanında yatırılıp yatırılmadığı yatırılan tutarın doğru olup olmadığı gibi detayları kontrol edebileceğiniz portallar sayesinde huzur içinde çalışabilirsiniz. sgk sorgulama sayfaları sayesinde tam ve doğru bilgi alabiliyoruz. İş yerlerinin sigortamızı yatırmadığı durumlardan bilgi sahibi olabiliyor ve hakkımızı savunabiliyoruz. Böyle olumsuz durumların olması durumunda hemen gerekli yerlere başvuru yapmalıyız. Hakkımızı aramalı ve sigortamızı kendi kontrolümüze almalıyız.  İnternet ortamında artık bu konuda da yararlanabileceğimiz siteler var.

 

SORGULA

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

Ali Tezel'e Soru Sorma - Bilgi Alma
02 Eylül 2015 - 8:25 pm

[…] Tezel uzun yıllarını verdiği ve çalıştığı makamların çokluğundan dolayı halkın Sosyal Güvenlik Kurumu’na dair sorularını cevaplamaktadır. Ali Tezel’in bu kadar çok nam kazanmasının sebebi […]

salih temel
28 Aralık 2015 - 8:17 am

ali bey öncelikle senin gibi bir insan var olduğu için türkiye sana minnettardır iyiki varsın.
varol nurol şadol.
sorum şu: 01.01.1964 doğumluyum 18.08.1980’den itibaren sigortalıyım şuanda sigortam yatıyor olmama rağmen mevcut prim günüm 2860 gün mevcutur. 540 gün askerlik borçlandırması yapıyorum 3600’e göre hangi gün emekli olabilirim.
şimdiden TEŞEKKÜRLER..

bilal
19 Mayıs 2016 - 7:01 pm

sgk sorgulama

GÜLTEN VEZİROĞLU
26 Temmuz 2016 - 2:55 pm

Selam Ali bey
Babamı 1995 yılında kaybettik annem 2007 yılına kadar sigortalı olan babamın emekli parasından faydalandı 2007 yılında annemin vefatından sonra dul aylığı kesildi .Biz iki kız kardeşiz ikimizde bekarız kız kardeşim 2002 sigorta dan ben ise 2016 yılında emekli sandığından 4/C emekli oldum babamdan yetim aylığı alabilir miyiz.
Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.TEŞEKKÜRLER

SEBAHATTİN CEYRAN
01 Eylül 2016 - 4:50 pm

sayın ali bey 1954 doğumluyum 1.11.1984 yılında işçi olarak tedaşta göreve başladım 15.3.1991 yılında aynı kurumda sözleşmeli memur olarak ara vermeden işe devam ettim işçilikten memurluğa geçişte herhangi bir tazminat almadım.tedaş özelleşmesiyle 2013 yılında kültür ve turizm müdürlülüğüne aynı şef kadrosuyla geçtim. 18.07.2016 tarihinde emeklilik baş vurusu yaptım.emekli ikramiyem ve maaşım 25 yıl uzerinden hesaplanmiş işcilikte gecen sure dikate alinmamış teşekkür ederim.

Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed