Üniversite Kayıt Dondurma


Üniversite Kayıt Dondurma

Üniversitede okuyan öğrenci bazı sebeplerden dolayı eğitim hayatına devam edemeyebilir, böyle bir durumda kaydını sildirmek yerine kaydını dondurma işlemi yapabilir. Kayıt dondurma işlemi gerçekleştiği zaman öğrenci o süre içinde hiçbir dersten sorumlu tutulmaz, kaydını tekrar aktif ettiği zaman eğitim hayatına kaldığı yerden devam eder.

Nasıl Kayıt Dondurulur?

Kayıt dondurmak için heyet tarafından uygun görülecek bir mazeretin belgelenmesi ve kayıt dondurma formu ile yükseköğrenim kuruluna iletilmesidir. Geçim sıkıntısı, askerlik celbinin gelmesi ve uzun süren hastalıklar heyet tarafından onaylanması beklenen durumlar arasındadır.

Geçerli Mazeretle Maksimum Kayıt Dondurma Süresi

Kurulun haklı bulması durumundan öğrenci bir kerede ön lisanslar en fazla 2 yarıyıl, lisanlar en fazla 4 yarıyıl kayıt dondurabilirler.

Askere gidecek öğrencilerin askerlik başlangıç tarihini gösteren celp belgeleri ile kuruldan izin alabilirler. Bu süre askerlik bitimine kadar kullanılır, askerlik bittikten sonra yükseköğrenim kuruluna bildirilir ve en yakın yarıyılda eğitim hayatına devam edilir.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed