Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?


Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Ülkemizde son zamanlarda görülen site erişimini engelleme olayları kullanıcıları yasaklı sitelere giriş yöntemleri aramaya yönlendirmiştir. Kullanıcıların bu arayışları sonucunda ulaşabildikleri bazı engelli siteye girme yöntemleri şöyledir; vpn kullanmak, hotspot shield gibi programlar, tor tarayıcısı ya da dns değiştirmek yöntemidir.

Yasaklı Sitelere Nasıl Erişim Sağlanır?

İnternette ücretsiz olarak belirli bir süre kullanılabilen vpn programları vardır ancak sağlıklı ve sorunsuz bir erişim için ücretli vpn programları tavsiye edilir. Ücretsiz vpnler arasında en yaygın olanı tarayıcı eklentisi olarak kullanılan zenmate vpndir. Zenmate vpn’nin tercih edilmesinin sebebi de ücretsiz ve aşırı derecede basit bir kullanıma sahip olmasıdır. Bunların yanı sıra dns değiştirme en basit yöntemlerden biridir.

DNS Değiştirme

Yasaklı sitelere giriş için kullanılan dnsler ise şöyledir;

Open dns:
208.67.222.222

208.67.220.220

Google dns:

8.8.8.8

8.8.4.4

Google dns bazı sitelerde erişim engelini geçemeyebilir ancak open dns erişimi kısıtlanmış bütün sitelere girmenizi sağlar. Dns kullanımının çok olmasının en büyük sebepleri ise ücretsiz ve basit olmasıdır.

TOR Tarayıcısı

İnternette birçok sitenin erişimi kullanıcılara kapalı bir şekildedir. Bu erişimi kısıtlı sitelere giriş yapmak için de yardımımıza TOR Tarayıcısı giriyor. Ücretsiz kullanılan bu tarayıcı ile Deep Web diye tabir edilen bu görünmeyen sitelere giriş yapabilirsiniz.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Sorgulama – Dul Aylığı Hesaplama Dul Maaşı Nedir? Dul maaşı, kişinin eşinin vefat etmesi sonucu mağdur ...
Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Soru Sorma Ali Tezel’e Nasıl Soru Sorabilirim? Ali Tezel’e nasıl soru sorabileceğ...
Evde Bakım Parası Evde Bakım Parası Haneye giren aylık para miktarı asgari ücretin 2/3 ünden az olan ve ba...
E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E-Nabız Kayıt Olma İşlemleri E nabız sistemi 2015 yılında yürürlüğe girmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ...

Bizi Takip Edin
Online Sorgulama Hizmetleri Facebook Online Sorgulama Hizmetleri İletişim Online Sorgulama Hizmetleri Feed